Ogłoszenia parafialne

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY            

8 kwietnia 2018

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój,           i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne,                     które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

 

  1. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.30 i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

 

  1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze i najserdeczniejsze życzenia - niech Bóg błogosławi w życiu.
  2. Składamy serdeczne podziękowania Panu Józefowi - naszemu organiście, który przez ponad 40 lat upiększał naszą liturgię Eucharystyczną swoim śpiewem i grą na organach.

Pan Józef sam podjął decyzje, że już czas ustąpić pola młodszym.

Panie Józefie serdeczne Bóg zapłać za teraz i myślimy, że jak zdrowie pozwoli będzie nam Pan jeszcze od czasu do czasu służył swoim kunsztem organistowskim

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)