Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 września 2018

 

 1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

 

 1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 1730.

 

 1. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Jest to jednocześnie wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Po Mszy św. o godz. 1800 odmówimy Litanie do NSPJ, a po niej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

 1. Od 7 października zmienia się porządek niedzielnych Mszy św. z letniego na zimowy. Nie będzie Mszy św. o godz. 2100 a zamiast niej będzie Msza św. o godz. 1930. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 1900 .

 

 1. Intencje mszalne przyjmują tylko księża. KPK kan. 958. Można to uczynić w zakrystii po każdej Mszy św. Nie przyjmujemy intencji w kancelarii parafialnej.

 

 1. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)