Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018

 

  1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 

  1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

 

  1. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 700.

 

  1. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele w tygodniu przed Mszą św. a w razie potrzeby, także po Mszy św.

 

  1. Pasterka w naszym kościele będzie o 2200, a porządek Mszy św. w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Szczepana tak jak w każdą niedzielę.

 

  1. Podziękowanie z PCK – odczytać z kartki.

 

  1. MOPS w Katowicach dysponuje dwoma miejscami dla osób, które wymagają pomocy do życia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 

  1. W zakrystii można nabyć świece i opłatki

 

  1. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)