Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 05.02.2023

V Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.
  2. W dniu dzisiejszym przypada 104 rocznica utworzenia Biskupstwa Polowego. Papież Benedykt XV w dniu 5 lutego 1919 r. utworzył Biskupstwo Polowe dla Wojska Polskiego i mianował pierwszego biskupa polowego Stanisława Galla.
  3. Pragnę poinformować, że na wniosek Biskupa Polowego Wiesława Lechowicza decyzją Ministra Obrony Narodowej zostałem awansowany na stopień podpułkownika.
  4. W piątek będzie dodatkowa msza św. o godz.: 10:00 w intencji tych którzy zostali wywiezieni na Sybir. Podczas tej mszy św. będzie osobiste świadectwo osoby doświadczonej wywózką. Serdecznie zapraszam.
  5. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  6. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W naszym kościele podczas Mszy św. o godz.: 7:00 i 8:30 będzie dla chorych udzielony sakrament namaszczenia. Ten sakrament należy przyjąć w stanie łaski uświęcającej. Każdy, kto czuje się słaby i chory może ten sakrament przyjąć.
  7. Jest prośba od sióstr Opatrzności Bożej o wsparcie dzieci w Kamerunie. Z tyłu są ulotki informacyjne, proszę o ich wzięcie i zapoznanie się z nimi. Na jednym zdjęciu jest siostra Dariusza, które w tym roku będzie w Polsce na urlopie i może do naszej Parafii przyjedzie podziękować i opowiedzieć o misjach w Kamerunie.
  8. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

- Poniedziałek, 6 lutego – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku (wspomnienie obowiązkowe).

- Piątek, 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu (wspomnienie obowiązkowe).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)