Ogłoszenia parafialne

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.12.2023

I Niedziela Adwentu

 

  1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Przewodniczką adwentową jest Maryja, dlatego zapraszam na msze św. wotywne o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz.: 7:00.
  3. W poniedziałek, 4 grudnia, z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Świętej Barbary, modlimy się szczególnie w intencji ludzi ciężkiej pracy: górników, hutników, żołnierzy artylerzystów. Szczególnie pamiętamy o żołnierzach górnikach, którzy w nieludzki sposób byli wykorzystani do pracy w różnych kopalniach. Przed niedzielę został przekazany do naszej Wojskowej Świątyni sztandar Związków Żołnierzy Górników.
  4. W środę, 6 grudnia, obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja. Św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi naszą parafię i dla każdego będzie drobny upominek. Przy okazji tego wspomnienia podejmijmy refleksję na temat naszego zaangażowania w dzieła charytatywne.
  5. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia zgodnie z obietnicą Matki Bożej jest szczególna godzina łaski od 12:00 do 13:00. W tym czasie będzie można przyjść do naszej świątyni i przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w cichej modlitwie skorzystać z tego daru łaski. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas piątkowy post. W tym dniu też jest odpust w Kościele Mariackim.
  6. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy szczególnie się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną do puszki.
  7. Można nabyć świece wigilijne Caritas (świece są w trzech rodzajach: duże, małe i kule), oraz poświęcone opłatki. Dzięki w ten sposób zebranym środkom wspiera się ubogie dzieci i osoby potrzebujące.
  8. Dziś witamy o. Krzysztofa, który na każdej mszy św. głosi kazania, za co mu dziękuję. Po msza św. o. Krzysztof będzie rozprowadzać kalendarze.
  9. Za tydzień będzie z racji adwentu i nowego roku liturgicznego odczytany List Biskupa Polowego.
  10. Dziękuję też ks. Zenonowi za dzisiejszą obecność i posługę.
  11. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

- W poniedziałek, 4 grudnia – św. Barbara, dziewica i męczennica, która patronuje osobom ciężko pracującym i narażonym na utratę życia.

- W środę, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup Miry, znany z wielkiej hojności i szczodrobliwości.

- W czwartek, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu i doktor Kościoła, kaznodzieja i autor wielu hymnów liturgicznych; pszczelarze upatrują w nim swojego wielkiego orędownika.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)