Ogłoszenia parafialne

 

 Ogłoszenia duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą

13.06.2021r.

 

 

 

 

1. Każda Eucharystia jest pełnią Chrzecijańskiego Wtajemniczenia. Jako ochrzeczeni i bierzmowani mamy wszystko podporządkować Eucharystii. Z tego faktu wynika zadanie, by w praktyce dążyć do jak najgłębszego poznania i przeżywania spotkania z Chrystusem na Eucharystii.

 

2. Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego związanego z pandemią koronawirusa podczas uczestniczenia w liturgii Mszy Św.

 

3. 15 czerwca we wtorek 5 Pułk Chemiczny w Tarnowskich Górach obchodzi swoje doroczne Święto Jednostki Wojskowej, bowiem mija 10 rocznica utworzenia Pułku stacjonującego w Garnizonie Tarnowskie Góry. Z tej okazji o godz. 12.00 na terenie Jednostki Wojskowej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Pułku

 

4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Garnizonowej o godz. 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej z okazji jej święta. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc na chórze lub uczestnictwo we Mszach św. w innych godzinach.

 

5. W sposób szczególny w modlitwach pamiętamy o dzieciach i młodzieży, która powoli kończy rok szkolny, by przygotowując się do wakacji nie zapominali o Bogu, a rodziców, pedagogów i wychowawców zachęcamy do czytelnego świadectwa wiary.

 

6.  Obchody  liturgiczne tygodnia:

 

- poniedziałek: wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

- czwartek: wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 

 7. Na nowy tydzień życzymy wszystkim wielu łask Bożych. Solenizantów i Jubilatów polecamy Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo patronów świętych. 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)