Ogłoszenia parafialne

 

 Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkiego postu

7.03.2021r.

 

 

 

1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu w naszj wspólnocie parafialnej przeżywana jest jako Uroczystość Odpustowa ku czci naszego Patrona św. Kazimierza Królewicza. Zapraszamy parafian i sympatyków na uroczystą Sumę odpustową na godz. 11.15. Uroczystościom odpustowym przewodniczyć będą Sumista i Kaznodzieja oraz orkiestra wojskowa z Garnizonu Bytom i Kompania Honorowa WP ze sztandarem. Bardzo prosimy wiernych o zajmowanie miejsc podczas nabożeństwa na chórach kościelnych ażeby w ten sposób zachować przepisy reżimu sanitarnego.

 

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: piatek godz. 17.30 Droga Krzyżowa, niedziela godz. 19.00 Gorzkie Żale.

 

3. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na misje Ad Gentes. Zebraliśmy 650 zł. Bóg zapłać.

 

4. W dniu jutrzejszym obchodzimy święto Dnia Kobiet: wszystkim niewiastom składamy serdeczne życzenia, niech Matka Boża będzie Waszą orędowniczką i uprasza Wam wszelkie łaski płynące od Boga. 

 

5. W dniach od 12 do 14 marca br. w parafii przeżywać będziemy ćwiczenia duchowe - rekolekcje. Zapraszamy do udziału w Mszach św., do wysłuchania nauk rekolekcyjnych i korzystania z sakramentu pokuty. Rekolekcje w tym roku przeprowadzi ks. Proboszcz Zenon Pawelak. Bardzo serdecznie Was prosimy, by nie odkładać spowiedzi św. i udziału w rekolekcjach na później, ale właśnie w tych dniach włączmy się do wspólnych ćwiczeń duchowych przygotowujących nas bezpośrednio do Świąt Wielkiej Nocy.

 

6. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, przez wstawiennictwo Matki Bożej i naszego Patrona św. Kazimierza polećmy sie dobremu Bogu; polećmy także nasze rekolekcje parafialne. Prośmy o ustanie pandemii, o łaski dla nas wszystkich i o zdrowie dla ks. Adama. Pod Twoją obronę...

Zapamiętaj mnie (90 dni)