Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 25.09.2022

XXVI Niedziela Zwykła

 

  1. Dziś po raz kolejny (108) obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę. W tym dniu także zostanie poświęcona nowa figura św. Michała Archanioła ofiarowana do naszego Kościoła i zostanie umieszczona przy ołtarzu św. Teresy.
  3. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:30 i po nim przez cały październik będzie dodatkowo masz św. o godz. 18:00. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 19:00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  4. Tego też dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji.
  5. Ciągle zapraszamy do włączenia się w działalność duszpasterską przy naszej wojskowej parafii. Już do Róży Różańcowej wpisało się 12 osób brakuje jeszcze 8. Serdecznie zapraszam. Może uda się od października rozpocząć działanie tej wspólnoty. Byłby to piękny dar złożony Matce Bożej. Zapisy trwają w zakrystii. Zapraszamy nadal dzieci, młodzież i dorosłych do posługi liturgicznej przy ołtarzu.

Zbieramy informacje historyczne dotyczące naszej wojskowej Parafii. Bardzo prosimy o podzielenie się starymi zdjęciami, informacjami o ludziach tu posługujących i grupach duszpasterskich. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.
  2. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

- środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

- czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

- piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

- sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)