Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 listopada 2019

 

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

 

  1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

 

  1. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.

 

  1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

 

  1. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

 

  1. W dniu 24 listopada 2019 r. (niedziela) w godz. od 7.00-19.00 w naszej dzielnicy, w tradycyjnych lokalach wyborczych, odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 1 Śródmieście. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Dzisiaj naszą liturgię uświetnił swym pięknym śpiewem Chór Ogniwo pod kierownictwem Adriana Lewandowskiego. Serdecznie podziękowania składamy pani Prezes Zofii Berek.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)