Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.03.2023

V Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter Wielkiego Postu. Teraz nabiera on wyrazu pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Droga Krzyżowa w naszym Kościele w każdy piątek o godz. 17:30, po niej jest msza św. o godz.: 18:00, a w niedziele o godz. 19:00 Gorzkie Żale.
  2. Zwykle 26 marca w Kościele polskim przypada Dzień modlitw za więźniów z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy.
  3. W piątek 31 marca, odbędzie się miejska Droga Krzyżowa, która rozpocznie się o godz.: 19:00 pod Krzyżem przy Kopalni Wujek. Przy naszym Kościele będzie stacja 9. Zapraszam do udziału, jeśli ktoś nie może wziąć udziału w całości, to zapraszam do modlitwy przy tej jednej stacji. Od godz.: 19:45 będziemy oczekiwać przed Kościołem na przyjście całego konduktu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
  5. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas każdej mszy św. będą poświęcone palmy, które symbolizują jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
  6. W duchu wielkopostnej solidarności zachęcam do wsparcia w tym czasie działalność charytatywną Kościoła, zwłaszcza „Caritas”. Jeśli ktoś chciałby w tym czasie przez, jałmużnę wielkopostną wspomóc, to na ten cel, na ołtarzu św. Antoniego będzie wystawiona puszka do końca Wielkiego Postu.
  7. Puszka przeznaczona na cele parafialne – renowację naczyń liturgiczny wyniosła 850,00 zł. Dziś proszę o ofiary do puszki na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)