Ogłoszenia parafialne

 

 Ogłoszenia duszpasterskie na  6 Niedzielę Wielkanocną

9.05.2021r.

 

 

 

 

1. Rozpoczynamy 6 tydzień wielkanocny. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Dni Krzyżowe również nawiązują do zbliżającej się Uroczystości Wniebostąpienia Pańskiego, Kościół modli sie w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód i prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

 

2. Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego związanego z pandemią koronawirusa, bardzo prosimy o zakładanie masek ochronnych podczas uczestniczenia w liturgii Mszy Św. 

 

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebostąpienia Pańskiego.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

 

- czwartek: wspomnienie NMP z Fatimy

- piątek: Święto św. Macieja Apostoła

 

5. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które u nas w kościele odprawiane są w tygodniu po Mszy św. porannej o godz. 8.30 a w niedzielę i święta na zakończenie Mszy św. o 11.15 odmawiamy litanię loretańską. 

 

6. W miesiącu maju wielu kapłanów obchodzi swoje rocznice święceń. W seminariach duchownych trwają rekolekcje diakońskie przed święceniami kapłańskimi. Prosimy o modlitwę za kapłanów jubilatów jak również za młodych kapłanów i wypraszajmy u Boga potrzebne im łaski w służbie Bożej, prosząc jednocześnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

7. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Celem nowenny jest przygotowanie się na przyjście Ducha Św. Modlimy sie w tych dniach o łaski dla Kościoła - zwłaszcza o dar jedności w Duchu Św.

 

 

8. Na nowy tydzień życzymy wszystkim wielu łask Bożych. Solenizantów i Jubilatów polecamy Bożemu Miłosierdziu przez wstawiennictwo patronów świętych.  

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)