Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Wielkanocna

22 maja 2022 r.

 

1.W dzisiejszą VI Niedzielę Wielkanocną, Pan Jezus ofiarowuje nam najpiękniejszy dar, mówiąc do nas: "Pokój mój dziś wam daję, nie tak jak daje świat...". Umiejmy uszanować ten dar Chrystusa i budujmy pokój w naszych sercach, w sumieniu, pośród nas ludzi zamieszkujący ten świat. Żyjmy Chrystusowym pokojem na każdy dzień.

 

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące nazwę w Polsce Dni Krzyżowe.

 

  1. 26 maja przypada Dzień Matki, wszystkim Mamom składamy Serdeczne Życzenia, a dla zmarłych Matkom upraszamy Dar Życia Wiekuistego.

 

  1. W najbliższą sobotę, 28 maja w naszym kościele obchodzić będziemy Centralne Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Kraju. Msza Św. odprawiana będzie w tej intencji o godz.: 9.00, przybędą na nią żołnierze Weterani z całego kraju. Po Mszy Św. odbędzie się uroczysty Apel pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Całość Uroczystości zakończy Piknik Wojskowy na Stadionie Śląskim. W tym dniu Msze Św. parafialne będą odprawiane tylko o godz.: 7.00 i o 18.00, nie będzie Nabożeństwa majowego.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.

 

  1. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłaniu Ducha Św.

 

  1. Obchody liturgiczne tygodnia:

 

  • wtorek - wspom. NMP Wspomożycielki Wiernych
  • czwartek - wspom. św. Filipa Neri, kapł.
  1. 17 maja 1987 r. tj. 35 lat temu Ks. Zenon przyjął święcenia kapłańskie w Archikatedrze Częstochowskiej. Jubilatowi składamy Serdeczne Życzenia i w naszych modlitwach jego Służbę Kapłańską polecamy dobremu Bogu.
  2. Na nowy tydzień życzymy wszystkim obfitości łask Bożych, jubilatów i solenizantów polecamy wstawiennictwu świętych patronów. Nam wszystkim niech Maryja uprasza potrzebne łaski i oręduje za nami w tym miesiącu, który jej poświęcamy.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)