Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

04.12.2022

II Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
  2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Ale i tak Świętej Barbarze, polecamy szczególnie żołnierzy górników oraz tych, którzy ciężko pracowali i nadal pracują w kopalniach tu na Śląsku.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej dziś zbierane ofiary do puszek wspierają Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  4. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 7:00.
  5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy. Tego dnia św. Mikołaj obiecał, że nie zapomni o naszej parafii.
  6. Zaś w czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszej parafii Msze Święte jak codziennie o godz. 7:00, 8:30. Będzie jednak adoracja od 12:00 – 13:00 w Godzinie Łaski dla świata. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ofiary składane na tacę są przeznaczone na biedne kościoły w Polsce. W tym dniu też odpust w Parafii Mariackiej. Głowna suma o godz. 18:00.
  7. Pamiętajmy w czasie adwentu o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w zakrystii. Są też poświęcone opłatki.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, za złożone ofiary, życzliwość, modlitwę – Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- Wtorek, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku.

- Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);

- Piątek, 9 grudnia – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; jakby w nagrodę za jego chrześcijańską gorliwość 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe (wspomnienie dowolne).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)