Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 niedziela zwykła

19.09.2021

 

 

  1. "Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich". Słowa Jezusa Chrystusa nie pozostawiają żadnych wątpliwości i wskazują drogę osobistego duchowego rozwoju dla każdego wierzącego i praktykującego katolika.
  2. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji.
  3. Szybkimi krokami zbliża się miesiąc październik, w związku z tym i nabożeństwa różańcowe. Przez cały miesiąc różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wraz z rozważaniami odprawiany będzie codziennie o godzinie 17.30. Bezpośrednio po nabożeństwie odprawiana będzie Msza Św. Intencje na wieczorne Msze Św. można zamawiać w zakrystii. W niedzielę nabożeństwo różańcowe z dziesiątkiem różańca na zakończenie Mszy Św. o godz. 11.15.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  5. Wspólnota parafialna cieszy się i przeżywa urodziny naszego ks. Proboszcza Zenona Pawelaka. Jest to dla nas wszystkich okazja, by podziękować Bogu za dar Jego kapłaństwa, posługi na rzecz parafii garnizonowej, za uśmiech, liczne spowiedzi i ogromne serce dla każdego potrzebującego przez wstawiennictwem NMP i św. Józefa. Niech Dobry Bóg prowadzi i pozwala z entuzjazmem realizować swoje powołanie. Księże Zenonie Bóg zapłać za wszystko.
  6. Obchody liturgiczne tygodnia:

- poniedziałek: wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezb. i Pawła Chong Hasang i Tow.

- wtorek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

- czwartek; wspomnienie św. Ojca Pio, prezb.

  1. Na nowy tydzień życzymy wszystkim wielu łask Bożych, opieki NMP, Jubilatom i Solenizantom a szczególnie ks. Arcybiskupowi seniorowi Damianowi Zimoń, który 26 września obchodzi swoje imieniny.
Zapamiętaj mnie (90 dni)